Talust
Koplimäe talu on väike isemajandav pereettevõte, kus tegeldakse mahepõllumajandusega alates tooraine kasvatamisest kuni valmistoodanguni välja. Ökoloogilisest kiviveskist saab traditsioonilist tervislikku jahu, mannat ja kliid.

Täna on talul 4 h oma põllumaad ja 20 hektarit rendimaad. 0,2 ha võtab oma alla viljapuu- ja marjaaed, mis pakub piisavalt rõõmu turnimiseks ning õunu talvisteks naudinguteks. Talumaja vanas laudaosas paikneb õdus talukohvik, kus pakutakse gruppidele toitlustamist ja õpitubasid.

Ajalugu
Koplimäe väike küngas on olnud strateegiliseks punktiks läbi ajaloo. Ümber künka paiknevaid mõisa südame maid on nimetatud Saaremaa viljaaidaks. Talu ajalugu algas maja ehitusega 1934. aastal, peale mõisa maade jagamist.

Koplimäel valitseb naistevägi. Alates talu üles ehitanud Sopi Maalist on juhtimine läinud ikka üle emalt tütrele. Samuti on Marju siin üles kasvanud ning pärast mandril õppimist, töötamist ja abiellumist pöördunud tagasi kodutallu. 1996 ulatasid noored vanadele oma abistava käe ja alustasid talus uut ajajärku.

2000 tunnistati talu taimekasvatus mahedaks.

Mitmete soovituste innustusel ning mõningate nõustamiste ja seadustes tuhnimiste järel tunnistati 2007 ka talu teravilja töötlemine mahedaks. Samal aastal tunnistati mahedaks ka marjatoormoos, mille ametnikud nimetasid “värsketest marjadest muljumise teel saadud sügavkülmutatud moosi laadseks tooteks” kuid pärast läbirääkimisi leppisid siiski nimetusega“mahemarjatamp”.

Esimene kiviveski
Oma viljast jahu, manna ja klii tegemiseks osteti Austriast pisike bioloogiline veski, milles jahu kokkupuude rauaga on minimaalne.

Tunnustused
2000 – Mahe Põllumajandusliku taimekasvatuse tunnustus

2007 – Saab Koplimäe talu teravilja töötlemine mahe tunnustuse

2007 – Marja toormoos mahe tunnustuse

2008 – ETKL rahvusvahelisel võistlusel “Eesti Parim Talu” alternatiivses suunas II koht

2008 – Marju ja Olev Müür on ELFi konkursi põhjal aasta parimad noored loodustalunikud

koplimae-mahetalu_tee-tallu_200x160-m
Kuidas jõuda Koplimäe mahetallu

Koplimäe talu Facebook’is

Facebook Pagelike Widget
KONTAKT

Tel.: 53 945 404
E-post: koplimaetalu@gmail.com
Aadress: Uuemõisa küla, Põide vald.
Saaremaa, 94522